چکیده این مطلب:

عطر مناسب ما چه عطری است؟چگونه تشخیص دهیم عطر اصل است یا تقلبی؟عطر را به چه قسمت هایی از بدن باید زد؟ چه عطری را باید به عنوان کادو هدیه داد؟ چه عناصری در تولید عطر به کار می رود؟نحوه صحیح استفاده از عطر ؟ معرفی عطر های خوشبو و بهاری . تشخیص بوی عطر بدون تست .نت ابتدایی و میانی و ماندگار چیست؟ منظور از عطر نیش چیست ؟معرفی عطرهای منتخب بهاری .عطر های منتخب زنانه و مردانه. معرفی شمع های عطری. سایت اوکی مد در این مطلب به این پرسش ها پاسخ داده است .

perfume-Gucci-Bloom
perfume-Gucci-Bloom

تمام اطلاعات و نکاتی که شما باید راجع به عطر بدانید در این مقاله نوشته شده است .

 

چند توصیه برای استفاده صحیح از عطر:

1- عطر را در محل هایی که عرق می‌کنید نزنید .استفاده از عطر در زیر بغل به دلیل تعریق بیشتر این ناحیه ضمن ایجاد مشکلات پوستی ،بوی ناخوشایندی هم در اثر ترکیب این دو ایجاد می‌کند .

2- همیشه بوی خوب بدهید موقع انتخاب عطر دقت کنید بعضی عطرها بوی خیلی تندی داره با اون ها نباید دوش بگیرید ،شاید خودتون خیلی دوست داشته باشید ولی وقتی آدم از کنارتون رد میشه توی ذوق میزنه

3- بهترین زمان عطر زدن بعد از استحمام و بهترین جا گردن و مچ دست است .

4- عطر ها را در مکانی خنک و دور از تابش مستقیم آفتاب نگه داری کنید.طول عمر عطر از تاریخ تولید تا 3 الی 5 سال می باشد.

5- عطر را روی پوست اسپری کنید نه روی لباس چون مواد موجود در عطر را مناسبه پوست تولید کردند نه پارچه

6- بعضی از عطر ها حاوی روغن هستن که اسپری کردن آن روی لباس ممکن است باعث تغییر رنگ لباس شما شود.

7- بعد از اسپری عطر به هیچ عنوان مالش ندهید چون ساختار مولکولی آن را می شکنید و در این صورت عطر ضعیف می شود.

8- اگر می خواهید عطر را بر روی موهایتان اسپری کنید باید موهایتان تمیز باشد و تازه شسته شده باشد ،و عطر را با فاصله‌ی استاندارد یعنی 8 اینچ اسپری کنید .

9- افرادی که دارای پوست خشک هستند عطر را باید بعد از حمام و با فاصله‌ی 7 تا 15 سانتی متر بر روی پوست خود اسپری کنند.

10- زمانی که به عطر فروشی می روید و عطر های مختلف را استشمام می کنید ،حس بویایی شما فقط تا 4 عطر را می تواند تشخیص دهد ،برای آن که بتوانید حس بویایی خود را تقویت کنید و عطر های بیشتری را استشمام کنید باید چای و یا قهوه بنوشید و یا استشمام کنید .

11- اگر می خواهید عطر ماندگاری بیشتری داشته باشد قبل از استفاده از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

عطر را در نقاط گرم بدن اسپری کنید ،بدن شما این عطر را جذب می‌کند و بوی خوبی را به وجود می آرود.در عکس نقاطی که می شود عطر را اسپری کرد نمایش داده شده

 

Perfume-okmode

چگونه عطر مناسب خود را پیدا کنیم ؟

خب برای خیلی از ماها پیش اومده که عطری رو خریدیم و وقتی اومدیم خونه و جعبه عطر رو باز کردیم و تستش کردیم ، اون بویی رو که هنگام خرید عطر حس کردیم رو نداده ،ما در این مطلب نحوه ی صحیح انتخاب عطر را به شما یاد می دهیم تا شما هیچ وقت از خرید یک عطر پشیمون نشید.

Perfume-mode

انواع عطر ها

برای انتخاب عطر مناسب خودتون اول باید انواع عطر ها را بشناسید.

انواع عطر ها از روغن های معطر، آب و الکل با نسبت های مختلف ساخته می شوند:

۱- پرفوم (Parfum):گرانترین و غلیظ ترین نوع عطر با ۱۵-۳۰ ٪ روغن معطر که در شیشه های کوچک ریخته و فروخته می شوند.
۲- او دو پرفوم (Eau de Parfum):از رایج ترین نوع عطر ها مخصوصاً برای عطر های زنانه با ۱۰-۲۰٪ روغن معطر.
۳- او دو تویلت(Eau de Toilette):نمونه سبک تر شده او دو پرفوم با ۵-۱۵ ٪ روغن معطر.
۴- او دو کولون(Eau de Cologne):از رایج ترین نوع عطر برای عطر های مردانه با ۳-۸ ٪ روغن معطر.

بنابراین تفاوت نوع عطر ها در غلظت روغن های معطرشان است و هر چه غلظت کمتر شود در طول روز نیاز به استفاده از عطر بیشتری دارید .

انواع رایحه

رایحه اصلی عطر ها را می توان به چهار دسته کلی تقسیم کرد :

۱- رایحه گلی : عطر انواع گل ها و شکوفه ها
۲- رایحه گرم و تند : مانند عطر وانیل و شکلات
۳- رایحه چوبی : مانند عطر چوب صندل و سدر
۴- رایحه خنک: مانند بوی مرکبات و میوه
و البته هر کدام از این دسته ها، چند رایحه زیر مجموعه دارند و حتی عطر هایی هستند که رایحه های ترکیبی دارند.

بوییدن رایحه در سه مرحله باید انجام شود:

۱- رایحه اولیه: که از همان لحظه ای است که از عطر استفاده می‌کنید تا ۲-۳ دقیقه بعد.
۲- رایحه ثانویه: رایحه ای که بعد از آن که بوی تندی عطر تمام شد روی بدن شما حس می شود. در این مرحله بوی عطر باید کاملاً مشخص باشد.
۳- رایحه پایانی:زمانی که ساعت ها از عطر زدن شما گذشته و ته بوی عطر حس می شود.

نکته ای که باید بدانید این هست که PHپوست بدن هر شخص متفاوت است به همین دلیل عطر یکسان رایحه ی متفاوتی بر بدن افراد مختلف دارد.

به همین دلیل قبل از خرید عطر به این نکات توجه کنید:

۱- هرگز عطری را که شخص دیگری استفاده کرده و رایحه آن برای شما خوشایند بوده را بدون امتحان کردن نخرید.
۲- رایحه عطر را روی کاغذ امتحان نکنید، بوی آن روی کاغذ با بوی آن بر بدن کاملاً متفاوت است
۳- حتماً عطری که می خواهید بخرید را بر مچ دستتان امتحان کنید و توجه داشته باشید که قبل از آن عطری نزده باشید.
۴- یک روز به رایحه وقت بدهید و توجه کنید که رایحه آن چگونه به نظر می رسد و چقدر ماندگاری دارد.

 

عطری که می خریم اصل است یا تقلبی ؟

بیشترین نگرانی ما هنگام خرید عطری که دوستش داریم اصلی نبودن آن عطر است .
عطر های تقلبی موجود در بازار تعدادشان از عطر های اصلی بسیار بیشتر است ،بعضی از این عطر ها آن‌قدر خوب کپی شده اند که با یک نظر نمی توان تقلبی بودن آن عطر را تشخیص داد.اما اصلاً نگران نباشید، سایت اوکی مد در این مطلب به شما کمک می‌کند که از اصل بودن خرید عطر خود مطمئن باشید .

Perfume-mode-fashion

بسته بندی عطر
اولین چیزی که برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن عطر باید به آن توجه کنید، بسته بندی عطر است. در عطرهای اصل، از جعبه تا خود پلاستیک دور جعبه، همگی به دقت و بدون قسمت اضافی بسته‌بندی شده‌اند. وقتی جعبه را باز می‌کنید، داخل جعبه‌ محافظ‌هایی به دور شیشه عطر وجود دارد که از طریق آن هم می‌توانید اصل و تقلبی بودن عطر را تشخیص دهید. درزهای بسته بندی، محل تا خوردگی، برش‌ها، محل‌های چسب خورده؛ راهنمای خوبی برای تشخیص عطر اصل هستند.

Perfume-mode-1

 

وقتی بسته‌ی عطر را باز می‌کنید، همیشه محافظ‌هایی به دور شیشه عطر قرار دارند. چک کردن کیفیت این محافظ‌ها هم راهنمایی خوبی برای شناختن عطر اورجینال از فیک است.

بسته‌بندی چیزهای زیاد دیگری هم به ما می‌گوید. مورد دیگر، شماره سریال عطر است که بر روی بسته‌بندی درج شده و البته دقیقاً بر روی شیشه عطر هم چاپ شده. گاهی این شماره سریال روی بسته به صورت برجسته است که در این صورت یک مرحله به اصل بودن عطر خریداری شده مطمئن می‌شویم. اما معمولاً در عطرهای تقلبی شماره‌ی درج شده روی شیشه عطر و بسته با هم همخوانی ندارند.

Perfume-okmode-1

شیشه‌های عطر اصل سطح یکدستی دارند و درز و محل اتصالات آن هیچ زائده‌ای ندارد. علاوه بر این درِ آن کاملاً متقارن طراحی شده است. بطری‌های تقلبی عموماً به دلیل نامرغوب بودن مواد اولیه‌ای که در تولید آن به کار رفته، وزن کمتری دارند.

Perfume-chanel

مورد دیگر، فونتی است که برای نوشتن روی شیشه عطر به کار رفته است. اگر اولین بار است از نوعی عطر خرید می‌کنید، حتماً ظاهر اورجینال آن را در اینترنت جستجو کنید. برای نوشتار روی بسیاری از عطرهای فیک از فونت متفاوتی استفاده می‌شود و یا ضخامت مشابه فونت اصلی بکار رفته را ندارد.

Perfume-versace

 

نحوه‌ی اسپری عطر
وقتی درب بطری اصل را باز می‌کنید، یک صدای شبیه ترکیدن حباب (خیلی خفیف) می‌شنوید که این به دلیل وکیوم بودن فضای دور پمپ و محکم بودن درب است. اما در مورد عطرهای فیک، درب بطری به اندازه‌ی کافی محکم نیستند، عموماً هوا زیر آن جریان می‌یابد، با یک فشار خیلی کم باز می‌شوند و موقع بسته شدن راحت چفت نمی‌شوند.
مورد دیگر، به پمپ اسپری دقت کنید. پمپ حتماً باید محکم باشد و برای اسپری کردن فشار خیلی کم یا خیلی زیادی نخواهد. علاوه بر این، به قطراتی که از اسپری خارج می‌شود توجه کنید. قطرات باید یکنواخت و خیلی ریز بوده و حجم اسپری شده در هر بار با هم برابر باشد.

Perfume-Perfume

مقایسه با نسخه‌ی اورجینال
راحت‌ترین و یکی از مطمئن‌ترین راه‌های شناسایی عطر اورجینال
، مقایسه با نسخه‌ای است که از اصل بودن آن مطمئن هستید. رنگ عطرِ درون بطری، بوی آن و جزئیات بطری باید عین به عین نظیر هم باشند. البته گاهی برندها در طراحی و بسته‌بندی خود تغییراتی اعمال می‌کنند که البته با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید از این اتفاق با خبر شوید.

مورد دیگری که با مقایسه‌ی نسخه‌ی اصلی می‌توانید انجام دهید، بررسی میزان ماندگاری عطر است. همانطور که گفتیم بیشترین ماندگاری متعلق به پرفیوم‌ها (غلیظ‌ترین نوع عطر) است ولی این ماندگاری از 8 ساعت تجاوز نمی‌کند. پس اینکه عطری بیش از 8 ساعت و یا زیر دو ساعت ماندگاری داشته باشد، نشان از تقلبی بودن آن است.

خرید از جای مطمئن
برای اینکه تمام این راه‌‌ها را دور بزنید،از جایی خرید کنید که میدونید محصولاتش اورجینال هست .اگر اولین بار است که عطری رو می خوایید خریداری کنید حتماً حضوری این کار رو انجام بدید
و وقتی عطر محبوب خود را پیدا کردید، برای خرید مجدد آن راحت ترین کار خرید آنلاین است. اگر نگران مغایرت قیمت‌ها هستید با یک سرچ ساده بین فروشگاه‌های اینترنتی مختلف می‌توانید به مقایسه بپردازید. البته در میان فروشگاه‌های معتبر این مغایرت چندان زیاد نخواهد بود.

 

عناصر پرکاربرد در عطرسازی

آیا می‌دانید در عطر موردعلاقه‌تان چه عناصری وجود دارند؟ تا حالا پشت بسته بندی عطرهایتان را مطالعه کردید؟ عطر های گران از چه عناصری تشکیل شده اند؟چگونه رایحه ی یک عطر رو بدون اینکه تست کنیم تشخیص بدیم؟ نت اولیه عطر چیست؟ نت میانی عطر چیست؟ نت ماندگار عطر چیست؟

Perfume-2

هرم بویایی

هرم بویایی یک عطر از سه بخش کلی به نام‌های :نت اولیه ، نت میانی و نت ماندگار تشکیل شده است .

نت اولیه عطر: اولین بویی که از استشمام عطر به مشامتان می‌رسد، همان نت ابتدایی است. عناصر بکار رفته در این نت، دارای مولکول های بسیار فرار هستند. دقیقاً به همین علت وقتی در شیشه‌ی عطرتان را برمی‌دارید در ابتدا یک رایحه‌ی تند به مشامتان می‌رسد. گروهی از عناصر عطرسازی به دلیل ماهیتشان ( همان مولکول‌های فرار)، در نت ابتدایی به کار می‌روند. انتخاب عناصر موجود در نت ابتدایی از لحاظ میزان فروش عطر، بسیار اهمیت دارد.

نت میانی عطر که به همراه نت ماندگار، بدنه‌ی اصلی هرم را تشکیل می‌دهد، از عناصر پرطرفدار و ماندگارتری نسبت به نت اولیه بهره می‌گیرند.

نت ماندگار عطر : همان رایحه‌ای است که پس از سپری شدن حدوداً یک ساعت از اسپری شدن عطر، به مشام می‌رسد. در نت ماندگار هم از ماندگارترین و غلیظ‌ترین اسانس‌ها استفاده می‌شود.

Perfume-Pyramid

عناصر پرکاربرد در نت ابتدایی
طبق هرم بویایی ،عناصر نت‌های ابتدایی( رایحه‌ی اولیه) عمدتاً مرکبات و ترکیبات آروماتیکی چون اسطوخودوس ( لوندر) هستند. مرکبات به عطرتان، رایحه‌ای تند و ترش و شیرین می‌دهند و لوندر یک رایحه‌ی ملایم و شیرین و فریبنده برای شما به ارمغان می‌آورد.

Perfume-3

عناصر پرکاربرد در نت میانی
عناصر پرکاربرد در نت میانی شامل گیاهان معطر، گل‌ها و ادویه ها هستند. از گیاهان معطر می‌توان به پچولی( نعناع هندی) اشاره کرد که به عطر، رایحه‌ای تند و تلخ (کمی شیرین) می‌افزاید.
اگر نت میانی مناسب فصل تابستان و لطیف می خواهید باید از عطر هایی که عصاره های گلی مانند: یاس، زنبق،ماگنولیا، گل صد تومانی، رز، مریم و … دارند استفاده کنید.
ادویه‌ها رایحه‌ عطرتان را تند و تیز و خاص می‌کنند.
اگر نت میانی مناسب فصل پاییز و زمستان می خواهید باید از عطر هایی که دارای عصاره ادویه ها که شامل : دارچین،جوز، هل،زنجبیل، زعفران، انواع فلفل، سنا، میخک، وانیل و سایر ادویه‌های رایج هستند استفاده کنید و این عطر ها به دلیل رایحه خاصی که دارند طرفداران خاصی دارد.

Perfume-4

عناصر پرکاربرد در نت ماندگار
عناصری که در نت ماندگار به کار می‌روند، دارای مولکول‌های بزرگتر و سنگین‌تری هستند و به همین دلیل سرعت تبخیر آن‌ها هم پایین تر است . از این عناصر می‌توان به مشک، عنبر، عناصر شکلاتی، عناصر چوبی و … اشاره کرد. این نت به همراه نت میانی، رایحه‌ی اصلی عطرتان را می‌سازند. هر گروه از عناصر ، رایحه ای خاص به عطرتان می‌دهند. بهتر است هنگام خرید عطر، کمی زمان بدهید تا نت های به کار رفته در عطر مشخص شوند. حتماً برای شما هم این اتفاق افتاده است که پس از خرید عطرتان، وقتی به منزل بازمی‌گردید از بوی عطری که روی یکی از دست‌هایتان زده‌اید، بیشتر خوشتان می‌آید! این دقیقاً همان عناصر نت ماندگار هستند که حالا سر و کله‌شان پیدا شده!

Perfume-5

چگونه عطر را به عنوان کادو انتخاب کنیم ؟

عطر همیشه انتخاب خوبی به دوستان در مناسبت‌های خاص بوده و هست اما سؤال اصلی این است که چگونه عطری را انتخاب کنیم و هدیه دهیم که مورد‌علاقه‌ی آن شخص باشد؟

Perfume-Gift

1- عطر‌هایی با ترکیبات مشک، وانیل و گل‌های بهاری و ملایم:
این سه نت یعنی مشک، وانیل و گل‌های بهاری و ملایم از نت‌های آرامش‌بخش هستند و خب قاعدتاً هر شخصی تمایل دارد که رایحه‌ی عطری که استفاده می‌کند، باعث حس خوب و آرامشش شود. عطر‌هایی که نت وانیل در آن‌ها حس می‌شود، جزء عطر‌های پر‌طرفدار و همه‌پسند به‌حساب می‌آیند.
ترکیب نت‌های وانیل و کارامل علاوه بر حس آرامش، در فصول سرد سال می‌تواند رایحه‌ای گرم، شیرین و دوست‌داشتنی باشد.
نت گل‌های بهاری و ملایم نت پرطرفداری است که برای اکثر افرادی که عطر‌های گلی دوست‌ دارند، مناسب است به این دلیل که باعث سردرد نمی‌شود و همچنان شیرین و کمی گرم است.
پس عطری را انتخاب کنید که یکی از این نت ها را داشته باشد.
از نت‌های معروف و ملایمی که در عطر‌های مردانه وجود دارد، می‌توان به لوندر و ریحان اشاره کرد که عطر‌های مردانه‌ با این ترکیبات، آرامش‌بخش و ملایم می‌شوند.

Perfume6

 

2- از عطر‌هایی با نت گلی(بسیار شیرین و قوی) و چوبی دوری کنید.
اگر شما از سلیقه‌ی شخصی کسی که به او عطر کادو می‌دهید باخبر هستید، خریدن عطر‌هایی با رایحه‌ی چوبی و گلی شیرین کار درست و سنجیده‌ای است اما اگر شما سلیقه‌ی او را نمی‌دانید، داستان متفاوت است. عطر‌هایی با رایحه‌ی چوبی و گلی غلیظ برای افرادی که مبتلا به بیماری‌های میگرن و آسم هستند یا به‌طور کلی عطر‌های سنگین که باعث سردرد آن‌ها می‌شود، به‌هیچ‌وجه مناسب نیست!
این نوع ترکیبات، طرفداران خود را دارند اما انتخاب عطر‌هایی با این ترکیبات برای کادو، کاملاً ریسکی است. اگر عطر، رایحه‌ی چوبی داشته باشد، ممکن است به نظر خیلی از افراد بوی حیاط خلوت بدهد و خوشایند نباشد.

Perfume-7

 

3- سبک زندگی شخصی که می خواهید به آن کادو بدهید در انتخاب عطر به شما کمک می کند.

نوع رایحه عطر از سبک زندگی شما نشأت می‌گیرد. به‌عنوان مثال اگر کسی به کوهنوردی و ورزش علاقه دارد و در زندگی روزمره‌ی خود این کار را انجام می‌دهد، قطعاً با رایحه‌های چوبی و دودی ارتباط برقرار می‌کند. اگر کسی در زندگی روزمره‌ی خود عاشق نوشیدن قهوه و خوردن شکلات و شیرینی است، مطمئن باشید عطر‌هایی با نت‌های کاراملی و وانیلی برای او مناسب است. پس دانستن علاقه‌مندی‌ها و سبک زندگی اشخاص در این مورد به شما کمک می‌کند.

Perfume-8

 

4- عطر‌هایی با رایحه‌های جدید و ریسکی را برای جوان ها انتخاب کنید .
عطر‌هایی که نت‌های سنگین یا رایحه‌های عجیب دارند، مناسب افراد جوان‌تر هستند به‌دلیل این‌که با بالا رفتن سن، قدرت پذیرش افراد برای عطری جدید با نت و رایحه‌ی خاص کم‌تر می‌شود چون آن‌ها به عطر همیشگی خود عادت کرده و تمایلی به تغییر در این عادت‌ها ندارند. افراد جوان‌تر هنوز به آن مرحله نرسیدند که عطری ثابت داشته باشند، پس این عطر‌ها را برای آن‌ها انتخاب کنید.

Perfume-9

۵- وقتی که نت‌های عطر را انتخاب کردید، به سراغ برند‌های معروف بروید.
یکی از قسمت‌های مهم خریدن عطر، انتخاب برند آن است که شما باید با توجه به مبلغی که می‌توانید هزینه کنید و برند مورد‌علاقه‌ی آن شخص، عطر را انتخاب کنید. قیمت این‌ عطر‌ها می‌تواند از 55 دلار شروع شود و به 200 دلار هم برسد . قیمت عطر های نیش گران تر از هر نوع عطر دیگری است که در همین مطلب راجع به عطر های نیش هم توضیح داده شده .

Perfume-10

6- با سرچ در گوگل می توانید عطر های مورد نظر خود را با توجه به نت انتخابی تون پیدا کنید.

ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاد که از کجا بفهمم که نت شکوفه‌ی پرتقال و ترنج در چه عطر‌هایی وجود دارد و اصلاً چه قیمتی هستند؟ خب ، اصلاً کار سختی نیست. شما می‌توانید اسم نت عطر را جستجو کنید و عطر‌هایی که آن نت را دارند، پیدا کنید یا حتی می‌توانید به عطرفروشی‌های معتبر سر بزنید و از آن‌ها مشاوره بگیرید تا عطر مورد‌نظر خود را پیدا کنید.

Perfume-11

اگر خرید عطر براتون دشوار هست پیشنهاد ما خریدن شمع‌های زیبای عطری است که هم فضای اتاق یا خانه‌ی آن شخص را معطر کند و هم با روشن‌کردن آن شمع از شما یادکند.چند نمونه از این شمع های عطری را به شما دوستان عزیز معرفی می کنم.

Perfume-Fabulous-Candle
Perfume Fabulous Candle

 

شمع  Fabulous Candle
این شمع برای برند تام‌فورد می باشد.این شمع ها قیمت بالایی دارند و بسیار لوکس هستند و با بوی عطر‌های این برند عرضه می‌شوند. نت‌های اصلی‌‌ بوی این شمع عبارتند از: وانیل، تونکا بین، لوندر، بادام تلخ و چرم. لازم به ذکر است که حالت کلی بوی این شمع گرم و اسپایسی است و برای اتاق خواب شما در شب‌های سرد زمستانی می‌تواند بسیار مناسب است.

Perfume-Fabulous-Candle
Fabulous Candle

 

شمع  Santal 26 Scented Candle
این شمع برای اتاق‌خواب یا حتی اتاق ماساژ می‌تواند مناسب باشد. بوی این شمع الهام‌گرفته‌شده از دختری شیک اهل نیویورک است. نت‌هایی که بوی این شمع را تشکیل داده‌اند، عبارتند از: چوب صندل و وانیل. بوی این شمع باعث می‌شود که احساس کنید در مکانی شیک و لوکس هستید.

perfume-Santal-26-Scented-Candle
Santal 26 Scented Candle

 

شمع  Bibliothéque Candle
این شمع با ظاهر بسیار زیبا و جذابی دارد و می تواند به‌عنوان دکور، برای تزئین اتاق‌خواب و اتاق نشیمن استفاده شود. این شمع بوی خوش مشک و فلفلی‌ دارد. اگر بخواهیم رایحه‌ آن را توصیف کنیم، کمی شبیه به بوی کتابخانه‌ای قدیمی است. شما یا عاشق این شمع می‌شوید یا ترجیح می‌دهید که شمعی با بوی شیرین انتخاب کنید.

perfume-Bibliothéque-Candle
Bibliothéque Candle

شمع  Baies Candle
یکی از مشهور‌ترین شمع‌های دنیا متعلق به این برند لوکس و دوست‌داشتنی است که هم ظاهری جذاب دارد، هم تنوع بسیار بالایی از نظر رایحه‌ای دارد. یکی از رایحه‌های خوش آن بوی رز و توت گرم و شیرین است که با روشن‌کردن این شمع کل خانه‌ شما حس و حال گرم دلنشینی می‌گیرد.

perfume-Baies-Candle
Baies Candle

 

شمع  Ortensia Flora Large Candle
یکی از شمع‌های لوکس و بسیار گرانی که علاوه بر بوی بسیار خوبی که دارد، ظاهرش شبیه به اثر هنری است، از این برند است. این شمع ۲۴۰ ساعت می‌سوزد و بوی شیرین مانند دسته‌گل‌های تازه دارد. حتی وقتی شمع تمام شود، شما دکوری زیبای برای میز خود دارید.

perfume-Ortensia-Flora-Large-Candle
Ortensia Flora Large Candle

شمع  Mojave Daydream
این شمع با رایحه‌‌ای از نت‌های چوب صندل، جزمین وحشی و وانیل تولید و عرضه می‌شود. ترکیب بوی این شمع هم مانند جای آن، ساده است.

perfume-Mojave-Daydream
Mojave Daydream

 

شمع  Volcano
اگر دنبال شمعی هستید که مناسب فصل بهار و تابستان باشد، ما این شمع را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این شمع جذاب با جاشمعی آبی رنگ و رایحه‌ ترکیبی سیتروس و میوه‌های استوایی که دارد، حس و حال تابستان را به شما می‌دهد.

perfume-Volcano
Volcano

شمع  Grapefruit Classic Candle
اگر طرفدار رایحه‌های سنگین نیستید، این شمع عطریِ خوش‌بو و بسیار زیبا را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این شمع بوی تمیز، تازه ای دارد که برای فضای آشپزخانه هم حتی می‌تواند دلنشین و جذاب باشد.

perfume-Grapefruit-Classic-Candle
Grapefruit Classic Candle

 

شمع  Wood Sage & Sea Salt
نت‌هایی که عطر این شمع را به‌ وجود آورده‌اند، ترکیبی از گیاه مریم‌گلی، چوب و نمک دریاست و به همین دلیل ساحل را برای شما یادآوری می‌کند. شما می‌توانید از این شمع هنگام یوگا استفاده کنید و حس آرامش‌بخشی بگیرید.

perfume-Wood-Sage-Sea-Salt
Wood Sage Sea Salt

 

شمع  Byron Classic Candle
اگر در روز های سرد زمستانی می خواهید محیط گرم و با آرامش داشته باشید از این شمع که دارای رایحه گرم و سنگین است استفاده کنید. نت‌های تشکیل‎دهنده‌ رایحه‌ این شمع عبارتند از: فلفل، سدر سیاه و پچولی که همه‌ آن‌ها نت‌های بسیار گرم و ادویه‌ای هستند.

perfume-Byron Classic-Candle
Byron Classic Candle

شمع  Holiday Classic Candle
اگر مسیحی هستید یا به‌طور کلی با تم کریسمس ارتباط خوبی برقرار می‌کنید .از این شمع استفاده کنید.نت‌هایی که در رایحه‌ این شمع وجود دارد، عبارتند از: ماندارین، وانیل، دارچین، پرتقال که تمامی این نت‌ها گرم و شیرین و یادآور شام شب‌های کریسمسی هستند.

perfume-Holiday Classic-Candle
Holiday Classic Candle

شمع  Yashioka Gardenia
اگر دنبال شمعی با ظاهر زیبا و جذاب هستید ، به سراغ شمع‌های این برند بروید، حتی می توانید بعد از تمام شدن از جای آن به‌عنوان جای براش‌های آرایشی روی میز آرایش استفاده کنید. این شمع همانطور که از اسمش پیداست، رایحه‌ گاردنیا دارد و کاملاً گلی و زنانه است و به اتاق شما رایحه‌ای خاص و خوش می‌بخشد.

perfume-Yashioka-Gardenia
Yashioka Gardenia

شمع  Bath & Body Works Stress Relief
برند بث اند بادی ورک یکی از برند‌های فعال در زمینه‌ ساخت شمع‌‌های عطری و تزئینی است. یکی از شمع‌هایی که از این برند به شما پیشنهاد می‌کنیم، شمع ضداسترس این برند است که این شمع با ترکیبات اسنشیال اویل      (essential oil) و رایحه‌ تازه‌ نعنایی، بعد از یک روز کاری خسته‌کننده به شما حس آرامش و راحتی می‌دهد.

perfume-Bath-Body-Works-Stress-Relief
Bath Body Works Stress Relief

شمع  Boulangerie Jar Scented Candle
این شمع‌ها در رایحه‌های شیرینی تولید و عرضه می‌شوند اگر دوست دارید که خانه یا اتاق شما بوی کوکی و شیرینی‌های خانگی را بگیرد و جوری به نظر برسد که انگار در آشپزخانه مشغول پختن کیک هستید، از این شمع‌های عطری استفاده کنید. همچنین شمع‌های این برند ظاهری شیک و خاص به‌عنوان دکوری دارند.

perfume-Boulangerie-Jar-Scented-Candle
Boulangerie Jar Scented Candle

شمع  Homesick Scented Candle
برند هوم سیک ایده پردازی جالبی کرده ، این برند با توجه به شهر‌ها و کشور‌های مختلف، رایحه‌های متفاوتی تولید و عرضه می‌کند. به‌عنوان مثال شمعی که به اسم کشور فرانسه است، رایحه‌ای با نت‌های قهوه، کره، لوندر، نان و وانیل دارد که حس‌ و حال فرانسه را القا می‌کند.

perfume-Homesick-Scented-Candle
Homesick Scented Candle

 

شمع  Yankee Scented French Vanilla
اگر دنبال رایحه‌‌ای هستید که با بوی فرنچ وانیلای شما را به بچگی‌هایتان ببرد، از این شمع استفاده کنید.

perfume-Yankee-Scented-French-Vanilla
Yankee Scented French Vanilla

 

مقاله ( چگونه شیک و جذاب باشیم؟ ) سایت اوکی مد رو از دست ندید.

عطر نیش niche

تولید عطر به روش باستانی ! عطر نیش ،دست ساز و خاص، برای کسانی که دوست دارند بوی مخصوص به خود با پایه‌ی طبیعی داشته باشند. در این مطلب بعضی از عطر های خانواده های سلطنتی و میلیاردر ها را معرفی می کنیم.

perfume-12

نیش به چه معناست؟
نیش در اصطلاح بازرگانی به معنای عرضه‌ی محدود است. عطرهای نیش به دلیل پیچیده بودن فرآیند تولید، عرضه ی محدودی دارند و فقط برای مشتری‌های خاص طراحی می‌شوند.
هر عطر نیش یک داستان پیچیده و جذاب هنری دارد ، عطار از جزییات طبیعت برای ساخت یک عطر منحصر به فرد الهام می‌گیرد . از رنگ بال پروانه تا حس شورانگیز نت‌های موسیقی. عطر‌های نیش عمدتاً روی یک نت تمرکز بیشتری دارند. برای ساخت عطری از جنس طبیعت باید از نت های طبیعی هم استفاده کرد. تلفیق دانش عطرسازی با هدیه‌های طبیعت بکر و حواس انسانی ، نتیجه ای به نام “عطر نیش” دارد .

perfume-niche
perfume niche

خانواده‌های سلطنتی و عطرهای نیش
ملکه ویکتوریا و ملکه الیزابت اول ، هر دو عطر دست ساز و اختصاصی خود را داشتند. پرنسس دایان
هم از طرفداران عطر نیش بود . او در روز عروسی خود از یک عطر نیش گلدار به نام Quelques fleurs استفاده کرد و دوشس دوست داشتنی کمبریج ،کیت میدلتون، هم عطر نیشی به نام White Gardenia Petals را در روز عروسی خود با پرنس ویلیام انتخاب کرد.

Perfume-13

Perfume-14

Perfume-15

عطر‌های نیش را از کجا پیدا کنیم؟
این عطرها عرضه‌ی خیلی کمی دارند و این عطر ها تبلیغاتی ندارند ، به همین دلیل پیدا کردن این عطر ها کار سختی است. این برندها مشتری های ثابت و خاص خود را دارند و معمولاً این محصولات را در فروشگاه های بزرگ نمی توان پیدا کرد و تنها درنمایندگی های خود برند که تعداد کمی هستند عرضه می‌شود. در ایران محصولات چند برند محبوب نیش در فروشگاه های سفیر، روژا و میثم عطر موجود است.

معرفی چند عطر نیش :

Creed
این برند محبوب چند ملیتی است و اولین بار در انگلستان با یک کارگاه خیاطی شروع به کار کرد و در دهه هشتاد میلادی با عطر های خاص خود شناخته شد.کرید در پاریس، لندن ،نیویورک، دوبی مال و کویت ، بوتیک دارد. در ایران فروشگاه سفیر و میثم عطر برخی از محصولات آن را عرضه می‌کنند. مشهورترین عطر این برند “اونتوس” طرفداران بسیاری در دنیا دارد.

perfume-Creed
perfume Creed
perfume-Creed2
perfume Creed

 

AMOUAGE
یک برند عمانی که توسط “سلطان قابوس بن سعید السعید” تأسیس شد . آموآژ مشهورترین و موفق ترین برند نیش در دنیاست که تنوع نسبتا بالایی دارد. در ایران فروشگاه‌های میثم عطر و روژا و سفیر ، محصولات این برند را عرضه می‌کنند.

perfume-AMOUAGE
perfume AMOUAGE

nasomatto
ناسوماتو را همه با عطر مشهور بلک افغان می‌شناسند. مؤسس این برند که لقب عجیب “آقای دماغ” را برای خود انتخاب کرده ، الساندرو گالتیری ، یک عطار ایتالیایی است که با برندهای مشهور ورساچه، ولنتینو،فندی، دیزل و … کار کرده است. این برند از 2007 مشغول به کار کرد . بلک افغان محصول 2009 است که نت تأکیدی این برند یک مخدر گیاهی است. عطر‌های نسوماتو را از سفیر و میثم‌عطر بخواهید.

perfume-nasomatto
perfume nasomatto

 

Rance
پر افتخارترین برند فرانسوی که توسط یک خانواده‌ی هنرمند فرانسوی در 1600 پایه‌گذاری شد . این برند در ابتدا دستکش‌های معطر برای اشراف فرانسوی تولید می‌کرد و از سال 1795 فعالیت خود را به عطرسازی اختصاص داد. این برند، برند مورد علاقه‌ی ناپلئون بناپارت بود، به همین دلیل رانسه ، تولیدکننده این عطر بسیار معروف شد.
سه عطر ماندگار
“LE VAINQUER” , “TRIOMPHE”, “LEAU DE AUSTERLIZ”
عطر‌هایی بودند که رانسه برای پادشاه ساخت. این مجموعه‌ی با ارزش در فروشگاه‌های سفیر موجود است.

perfume-Rance

perfume-Rance2
perfume Rance

 

Sospiro
عطر سوسپیرو توسط سرجیو مومو ایتالیایی تأسیس شده است و دارای رایحه‌ای برخاسته از ایتالیا یا مدیترانه با موسیقی کلاسیک یا اپرا است. سوسپیرو برخلاف سایر عطرهای نیش که تمرکز بر یک نت دارند، رایحه‌ای به پیچیدگی موسیقی دارد . این مجموعه‌ی جذاب در فروشگاه‌های سفیر و روژا موجود است.

perfume-Sospiro
perfume Sospiro

 

عطر های منتخب بهاری :

Eau De Soleil Blanc

این عطر از برند (Tom Ford) است. ترکیبی با اسانس و بوی شکوفه‌ پرتقال، ترنج و بهارنارنج دارد، که در نت‌های میانی و پایانی خود عطر گل یاسمن و گل رز‌ بلغاری را می‌توان حس کرد.
نوع عطر : او دو تویلت
گروه بویایی: خنک و گلی (زنانه)

perfume-Eau-De-Soleil-Blanc
perfume Eau De Soleil Blanc

 

L’Eau Rosée

این عطر از برند (Miu Miu) است . با اسانس گل رز و لیلیوم همچنین در نت‌های پایانی بوی مشک و لیمو احساس می‌شود. این عطر بسیار مناسب روز‌های بهاری پرکار و جنب‌‌وجوش شیرین طراحی شده است.
نوع عطر : او دو تویلت
گروه بویایی: خنک و گلی (زنانه)

perfume-L’Eau-Rosée
perfume L’Eau Rosée

 

Dolce

عطر دلچه از برند (Dolce&Gabbana) می باشد، تضاد‌هایی در ترکیب‌های خود دارد. رایحه گل مگنولیا، شکوفه‌های بهارنارنج و گل یاس که با چوب صندل و روغن بادام و نارگیل ترکیب شده است. این عطرها رایحه ملایم و بهاری را به وجود می‌آورد.
نوع عطر : او دو پرفوم
گروه بویایی: گلی و شیرین (زنانه)

perfume-Dolce
perfume Dolce

 

Dolce & Gabbana The Only One

اگر از عطر‌هایی با رایحه‌ی قهوه خوشتان می‌آید و دنبال عطری شیرین و گرم هستید، عطر جدید دلچه اند گابانا با ظاهری بسیار جذاب برای شما مناسب است. این عطر از نت‌های تونکابین، پچولی، قهوه، بلک بری و ویولت تشکیل شده‌ است. این عطر ، انتخاب خیلی خوب و تازه‌ای برای بهار است.

perfume-Dolce-Gabbana-Only-One
perfume Dolce Gabbana Only One

 

Le Jour Se Lève

این عطر از برند (Louis Vuiiton) می باشد. این عطر از ترکیبات اسانس گل یاسمن،اسمانتوس و مگنولیا تشکیل شده است که طراوت و شادابی بهار را با رایحه‌ی آن می‌توانید حس کنید.
نوع عطر : او دو پرفوم
گروه بویایی: خنک و ملایم، گلی (زنانه)

perfume-Le-Jour-Se-Lève
perfume Le Jour Se Lève

 

Bloom Acqua Di Fiori

این عطر از برند (Gucci) با ترکیبی از اسانس گل بیزرد و عطر چوب صندل و مشک، رایحه‌ای خوش و بهاری به وجود می‌آورد.
نوع عطر: او دو پرفوم
گروه بویایی:خنک، تازه و گلی (زنانه)

perfume-Bloom-Acqua-Di-Fiori
perfume Bloom Acqua Di Fiori

 

Love Story

این عطر از برند (Chloe) است. دارای رایحه‌ی شکوفه‌ی پرتقال و ترنج است و در نت پایانی عطر بهارنارنج هم می‌توان حس کرد. یکی از بهترین انتخاب ها برای فصل بهار و تابستان می‌باشد.
نوع عطر: او دو پرفوم
گروه بویایی: گلی و ملایم،شیرین (زنانه)

perfume-Love-Story
perfume Love Story

 

Daisy kiss

این عطر از برند (Marc Jacobs) سرشار از بوی گل و میوه می‌باشد، زردآلو و گلسفید، گل رز صورتی،سدر و مشک از ترکیبات این رایحه هستند.
نوع عطر: او دو تویلت
گروه بویایی:گلی و شیرین (زنانه)

perfume-Daisy-kiss
perfume Daisy kiss

 

Guilty Absolute Pour Homme

این عطر از برند (Gucci) ظاهری بسیار شیک و پرتقالی رنگ دارد و از رایحه‌ی چوب و چرم تشکیل می‌شود. این عطر برای آقایانی که ظاهر،استایل و شخصیتی کلاسیک دارند بسیار مناسب است.
نوع عطر: او دو پرفوم
گروه بویایی: گرم و تند،چوبی (مردانه)

perfume-Guilty-Absolute-Pour-Homme
perfume Guilty Absolute Pour Homme

 

Bois marocainTom ford

این عطر از ترکیبات نعناع هندی و چوب سدر تشکیل شده است. برای آقایانی با شخصیت پیچیده و مرموز به شدت پیشنهاد می‌شود.
نوع عطر: او دو پرفوم
گروه بویایی:گرم و چوبی ( مردانه)

perfume-Bois-marocain-Tom-ford
perfume Bois marocain Tom ford

 

Joop!Wow

این عطر دارای نت‌های ابتدایی ترنج ، هل و برگ بنفشه است و در نت‌های میانی شمعدانی ، صمغ درخت نراد و خس خس دارد و در نت پایانی وانیل ، چوب کشمیر و لوبیای تونکا عطر را تشکیل داده اند. بوی این عطر بسیار آرامش بخش است.
نوع عطر: او دو تویلت
گروه بویایی: گرم و چوبی، شیرین (مردانه)

perfume-Joop-Wow
perfume Joop Wow

 

Mr. Burberry

این عطر از اسانس‌های دارچین،نعناع هندی و کهربا تشکیل شده است. ترکیبی معطر و ادویه‌ای دارد.این عطر مناسب فصل بهار و تابستان است .
نوع عطر: او دو تویلت
گروه بویایی:خنک و تلخ،ادویه‌ای (مردانه)

perfume-Mr-Burberry
perfume Mr Burberry

 

Good Girl carolina Herrera

این عطر از زندگی مدرن و زن مدرن الهام گرفته. این عطر حس تاریکی و روشنی را با رایحه‌ی خود به مخاطب‌ القا می‌کند. شکل این عطر کفش پاشنه‌بلند است که این کفش بیانگر زنانگی و ظرافتی است که در رایحه ی عطر وجود دارد. نت‌هایی که در این عطر به کار رفته، نت ملایم جزمین و همچنین نت‌هایی با بوی قوی مانند شکلات، قهوه و بادام است. اگر دنبال عطری هستید که چشم‌بسته و بدون اندکی درنگ خریداری کنید و از ماندگاری بو و عطر خوش آن مطمئن باشید، این عطر انتخاب مناسبی است.

perfume-Good-Girl-carolina-Herrera
perfume Good Girl carolina Herrera

 

 

Twilight Shimmer Michael Kors

یکی از عطر‌هایی که تقریباً به‌تازگی تولید شده‌ است، این عطر زیبا با رایحه‌ی بسیار خوش از برند مایکل کورس است. این عطر ترکیبی از گل، میوه و نت چوبی خیلی ملایم است. اگر بخواهیم رایحه‌ی این عطر را برای شما توصیف کنیم، ترکیب گلی چوبی با میوه‌ی شلیل و مغز آجیل است البته تا بو نکنید متوجه‌ی رایحه‌ی دقیقش نمی‌شوید. از این عطر تعداد کمی تولید می‌شود، پس اگر علاقه‌مند به خرید این عطر هستید، بجنبید تا برای بهار عطری خاص داشته‌ باشید.

perfume-Twilight-Shimmer-Michael-Kors
perfume Twilight Shimmer Michael Kors

 

 

Chanel Chance

عطر شنل چنسبرای هر سلیقه‌ای مناسب است، روی میز آرایش خیلی از خانم‌ها ممکن است حضور داشته باشد. این عطر که با رایحه‌ی جزمین، گریپ فروت و مشک ساخته می‌شود، بسیار سبک، ملایم و دارای حس نشاط است.این عطر ملایم و شیرین مناسب فصل بهار و تابستان است .

perfume-Chanel-Chance
perfume Chanel Chance

 

ViktorRolf Flowerbomb

همانطور که از اسم این عطر پیداست، بمبی از گل‌های خوشبو را درون خود جا داده‌ است. این عطر رایحه‌ای گلی و شیرین دارد که ترکیبی از پچولی، جزمین، فریزیا و ارکیده است. این عطر مناسب فصل بهار است.

perfume-ViktorRolf-Flowerbomb
perfume ViktorRolf Flowerbomb

 

 

Jimmy Choo Floral

اگر دنبال عطری هستید که گلی باشد اما نه بیش از حد، عطر جیمی چو فلورال انتخاب درستی است. این عطر با شیشه‌ی سبز رنگ بسیار زیبا و ترکیب نت‌های مگنولیا، سوییت پی و نکتارین به‌عنوان عطر بهاری سبک مناسب است.

perfume-Jimmy-Choo-Floral
perfume Jimmy Choo Floral

 

 

Gucci Bloom
یکی از بهترین عطر‌های برند گوچی در سال‌های اخیر که برند‌ه‌ی جایزه‌ی بهترین عطر گلی در سال ۲۰۱۸ شده و در ترند‌های عطر ۲۰۱۹ هم می‌درخشد، گوچی بلوم است. این عطر جدا از پکیج دوست‌داشتنی صورتی رنگ‌ و زیبایش، رایحه‌‌ای از گل‌های سفید و جزمین دارد. این عطر بهاری حس طراوت و شادابی را به شما می‌بخشد و روح شما را تازه می‌کند. خبر خوب این‌که این عطر به‌تازگی در عطر‌فروشی‌های معتبر ایران موجود شده‌ است.

perfume-Gucci-Bloom
perfume Gucci Bloom

 

Tiffany & Co Tiffany

برند تیفانی عطری لوکس و خوشبو دارد که برای فصل بهار و در کل فصول گرم بسیار مناسب است. این عطر همانند تمام جواهرات و محصولات تیفانی شیشه و پکیج لوکس و زیبایی دارد و رنگ سبز مغزپسته‌ای هم که امضای این برند است، در آن دیده می‌شود. این عطر با رایحه‌ی کوکتیل مشک و ماندارین تولید و عرضه می‌شود. همچنین این عطر کاملاً زنانه و شیک است.

perfume-Tiffany-Co-Tiffany
perfume Tiffany Co Tiffany

 

 

Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh

این عطر یکی از عطر های مارک جیکوبز می باشد .از ترکیبات این عطر شیرین و خوشبو می‌توان رَز بری، گلابی، گریپ‌فروت و مشک را نام‌ برد بنابراین اگر شما جزء افرادی هستید که به عطر های میوه ای علاقه دارید از این عطر استفاده کنید . این عطر تازه، جالب و پر از نت‌های روشن است و احساس خوشحالی به شما می‌دهد. عطر‌های دیزی مارک جیکوبز با در‌هایی پر از دیزاین گل تولید و عرضه می‌شوند.

perfume-Marc-Jacobs-Daisy-Eau-So-Fresh
perfume Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh

 

 

Valentino Donna

عطر ولنتینو دونا برای فصل بهار مناسب است و حس‌ و حال خوبی را به شما می‌دهد. این عطر از وانیل، چرم، رز و گل‌های مختلف تشکیل شده است . این عطر‌ قابلیت استفاده در فصل‌های دیگر را هم دارد.

perfume-Valentino-Donna
perfume Valentino Donna

 

Twilly d’Hermès

عطر برند هرمس رایحه‌ خاص و ماندگاری بالا دارد. این رایحه به‌دلیل داشتن نت‌های چوب صندل، زنجبیل و رز خیلی گرم و شیرین است. همچنین این عطر مانند تمام محصولات هرمس دیزاین شیک و جذابی دارد.

perfume-Twilly-d’Hermès
perfume Twilly d’Hermès

 

 

Elie Saab Girl Of Now Forever

برند الی صعب دارای عطری با شیشه‌ی فوق‌العاده زیبا و رایحه‌ی شیرین و میوه‌ای لیمو، رزبری و پچولی برای همه‌ی سلیقه‌ها و فصول گرم مناسب است.

perfume-Elie-Saab-Girl-Of-Now-Forever
perfume Elie Saab Girl Of Now Forever

 

 

Yves Saint Laurent Mon Paris

عطر مون پقی سن لورن ،عطری مناسب فصل بهار و تابستان است. از ترکیبات این عطر می‌توان گلابی، مشک سفید، چوب سدر، پیونی سفید و توت‌فرنگی را نام برد. این عطر رایحه‌ای مدرن، گلی و زنانه دارد و لطیف و شیرین است.

perfume-Yves-Saint-Laurent-Mon-Paris
perfume Yves Saint Laurent Mon Paris

 

 

Kenzo Flower Eau De Vie

عطر برند کنزو عطری کاملاً بهاری و گلی است. این عطر رایحه‌ای شیرین و کمی تیز(تند)دارد. استفاده از زنجبیل به‌عنوان نت ترکیبی و همچنین در ادامه نت‌های تونکابین و مشک سفید، به این عطر حس و حال خاصی داده است. از گلی قرمز در طراحی این عطر استفاده شده است .

perfume-Kenzo-Flower-Eau-De-Vie
perfume Kenzo Flower Eau De Vie

 

 

عطر منتخب مردانه به انتخاب مردان مصرف کننده

عطر one million lucky 

این عطر که از برند Paco Rabanne است، ورژن جدید عطر مشهور وان میلین سال 2008 است که در ایران هم طرفداران بسیاری دارد. این عطر با غلظت ادوتویلت و حجم صد میل می باشد و رایحه‌‌ای چوبی دارد. در نت ابتدایی آن از انواع مرکبات استفاده شده و دارای رایحه ی فندق، چوب کشمیر، صدر، عسل و شکوفه‌های پرتقال می باشد .

perfume-one-million-lucky
perfume one million lucky

 

شیک ترین عطر مردانه به انتخاب هیئت داوران

عطر سواژ دیور Dior Sauvage

این عطر رایحه‌ای تند و خنک دارد، برای اکثر گروه‌های سنی مناسب است و رایحه‌ای جذاب و اغواکننده دارد و در ایران بسیار محبوب است. در نت ابتدایی این عطر رایحه‌ خاص فلفل سیچوان و مرکبات به مشام می‌رسد و در نت میانی ترکیبی عجیب و خلاقانه دارد که نقطه عطف این محصول است. اسطوخودوس در کنار نعناع هندی و فلفل صورتی، در عین تناقض، رایحه‌ جادویی سواژ را ساخته‌اند.

perfume-Dior-Sauvage
perfume Dior Sauvage

لوکس ترین رایحه مردانه به انتخاب هیئت داوران

عطر Bleu de Chanel (بلو د شنل)

رایحه‌ محبوب جهانی از برند شنل، این عطر رایحه‌ گرم و تند چوبی دارد، با رایحه‌ مرکبات و اروماتیک در پس زمینه‌ رایحه‌ چوبی، عطری متفاوت و شیک برای آقایان جوان تا میان‌سال و مناسب برای مهمانی‌های خاص محسوب می‌شود.

perfume-Bleu-de-Chanel
perfume Bleu de Chanel

عطر منتخب زنانه به انتخاب زنان مصرف کننده

عطر Tease Rebel

از برند ویکتوریا سیکرت توانست عنوان محبوب‌‌ترین عطر مردمی سال را به دست آورد. این عطر در غلظت ادوپرفیوم و با رایحه‌ای گلی تولید شده است. افزودن نت چرمی به گلستان پر از رز و بنفشه‌ خوشبو‌ی تیز ربل، رایحه‌ای سرکش و تند به این عطر بخشیده است.

perfume-Tease-Rebel
perfume Tease Rebel

 

 

شیک ترین عطر زنانه به انتخاب مردم

عطر daisy love

این عطر از سه نوع رایحه تشکیل شده است. رایحه‌ ابتدایی این عطر در ابتدا میوه‌ای است و نوعی توت وحشی در این نت به کار رفته است. در قلب این عطر یک رایحه‌ گلی ملایم که به‌دلیل وجود عصاره‌ درخت گل مروارید است، به مشام می‌رسد. رایحه‌ ماندگار این عطر نیز چوبی ملایم است.

perfume-daisy-love
perfume daisy love

 

شیک ترین عطر زنانه به انتخاب هیئت داوران

نظرتان درباره‌ بوی علف تازه بریده‌شده و گل چیست؟ اگر شما هم طرفدار رایحه‌های سرخسی هستید، عطر honey suckle & davana از برند لوکس Jo Malone می‌تواند شما را شیفته‌ خود کند. نت‌های کلیدی این عطر لوکس شامل خزه، پیچ امین الدوله و داوانا (نوعی گیاه خوشبو) است. این نوع رایحه که در حال حاضر بیشتر محبوب اروپاییان است، مناسب هر چهار فصل سال و هر موقعیتی است. به نظر ما که شیک‌ترین عطر سال، عنوان کاملاً درستی برای این عطر است!

perfume-honey-suckle-davana
perfume honey suckle davana

محبوب ترین عطر زنانه به انتخاب هیئت داوران

عطر Cloud Ariana Grande

حاصل همکاری اریانا گرانده با کمپانی مشهور Firmenich است، نت‌های این عطر شیرین، شکوفه‌های اسطوخودوس، گلابی و ترنج است. این عطر دارای یک رایحه‌ شیرین گلی و میوه‌ای و مناسب چهار فصل است. هدف از تولید این عطر انتقال عشق و حسی است که اریانا به طرفداران خود دارد.

perfume-Cloud-Ariana-Grande
perfume Cloud Ariana Grande

 

 

لوکس ترین عطر زنانه به انتخاب هیئت داوران

عطر پرسروصدای Lost cherry

تعدادی از عناصر این عطر شامل شراب گیلاس، عصاره‌ بادام تلخ، گیلاس سیاه و رز ترکی می باشد.این عطر از برند تام فورد با غلظت ادوپرفیوم و حجم 50 میل و بسته‌بندی بسیار زیبا و رایحه‌ای خاص، مناسب برای خانم‌ها و آقایان می باشد.

perfume-Lost-cherry
perfume Lost cherry

 

مشاهده نسخه pdf مقاله : عطر

نوشته شده در تاریخ : 1398/04/03

امتیازدهی به مقاله عطر و تمام نکاتی که باید بدانید
امتیاز دهی کاربران
5 (4 رای)