چکیده مطلب :
مراحل تاسیس آرایشگاه زنانه چیست؟ مدارک لازم برای تاسیس آرایشگاه زنانه چیست؟ شرایط ملک مورد استفاده آرایشگاه زنانه چیست ؟ مجوز های آرایشگاه زنانه . مراحل تاسیس آرایشگاه مردانه چیست؟ ویژگی های آرایشگاه زنانه خوب چیست؟ آرایشگاه زنانه خوب چه آرایشگاهی است؟ آرایشگاه عروس کجا برم؟ سایت اوکی مد در این مطلب به این پرسش ها پاسخ داده است .

 

مهارت های فردی برای تاسیس آرایشگاه زنانه :

آرایشگری و تاسیس آرایشگاه زنانه، یکی از حرفه هایی است که متقاضیان زیادی داشته و درآمد بسیار خوبی دارد. اما برای اطمینان از قانونی بودن و انجام درست مراحل قانونی تاسیس آرایشگاه ، پیش از شروع به کار، متقاضی باید اطلاعات خود را تکمیل کرده و تمامی مراحل را گام به گام طی کند. در اولین قدم، متقاضی باید مدرک فنی حرفه ای مرتبط به آن رشته را داشته باشد و همچنین تحصیلات دوره ابتدایی را تمام کرده باشد. برای تاسیس آرایشگاه ، فرد متقاضی باید دارای مدرک آرایش و پیرایش باشد.

feminine-Hairdresser-1
آرایشگاه

شرط اول برای گرفتن مجوز آرایشگاه زنانه :

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد برای گرفتن مجوز باید مدرک آرایش و پیرایش را از یکی از آموزشگاههای مجوز دار سازمان فنی حرفه ای کسب کنید. بعد از اینکه یک بانو مهارت های آرایشگری را کسب کرد در فکر کسب و کار می باشد که به نوعی مهارتهای خود را تبدیل به پول کند .

 

شرایط ملک مورد استفاده آرایشگاه زنانه :

طبق بخشنامه اتحادیه سالن زیبایی تهران ، ملک مورد استفاده می تواند استیجاری باشد اما باید ویژگی های زیر را داشته باشد :

1- برای آرایشگاه فضا باید بیشتر از 12 متر مربع و برای آرایشگاه و اپیلاسیون فضا بیشتر از 18 مترمربع و برای آرایشگاه دائم فضا باید بیش از 30 متر مربع باشد و ملک باید آیفون تصویری داشته باشد و داخل ملک از بیرون قابل رویت نباشد.

2- آرایشگاه زنانه باید نزدیک به تعمیرگاه و مراکز خدمات خودرویی ، نمایشگاه ماشین ، آرایشگاه مردانه ،موسسات و آموزشگاه های مردانه و … نباشد .

3- آرایشگاه زنانه داخل پاساژ ، بازارچه و مجتمع تجاری که مشاغل غیر مرتبط است نباشد.

4- ملک مربوط به آرایشگاه باید هواکش ، تهویه مناسب ،انشعاب تخلیه آب کف شور در آشپزخانه ، کپسول آتش نشانی (حداقل 4 کیلویی) ، کف سرامیک و سرویس بهداشتی تمیز داشته باشد.

این موارد توسط کارشناس اداره بهداشت ، مورد ارزیابی قرار گرفته و طی استعلام به اتحادیه آرایشگران زنانه اعلام می شود.

beauty-salon-5
سالن زیبایی

 

مقالات پربازدید:

کاشت مو چگونه انجام می شود؟ انواع روش ها,عوارض

کاشت ابرو طبیعی چیست و چگونه انجام می شود؟

کاشت ریش چگونه انجام می شود؟ فیلم,قیمت,عوارض

میکرونیدلینگ چیست؟کاربردها,مزایا,عوارض,قیمت

 

مراحل گرفتن مجوز آرایشگاه زنانه :

مرحله اول گرفتن مجوز آرایشگاه زنانه:

1- درخواست پروانه کسب باید به صورت کتبی به اتحادیه آرایشگران زنانه تهران ارسال گردد. در این صورت درخواست در اتحادیه آرایشگران زنانه تهران ثبت شده و رسید آن به فرد متقاضی ارسال می گردد .

(آدرس اتحادیه آرایشگران زنانه : خیابان سعید شمالی ، خیابان سعید شمالی ، خیابان برادران قائدی (هدایت) ، روبروی خیابان علائی ، کوچه مرادزاده ،پلاک 11/1 شماره تماس: 77649020 77649019)

2- اتحادیه ، بازرسی را جهت بازدید ملکی که به عنوان آرایشگاه زنانه انتخاب شده فرستاده و بازرس گزارش را به اتحادیه تحویل می دهد .

3- هیئت مدیره اتحادیه ، درخواست متقاضی آرایشگاه را بررسی کرده و در صورت رای مثبت ، تاییدیه برای جواز کسب به فرد متقاضی داده می شود.

 

 

مرحله دوم گرفتن مجوز آرایشگاه زنانه:

متقاضی باید مدارک زیر را به همراه کپی برابر اصل ، جهت تشکیل پرونده مجوز آرایشگاه به اتحادیه تحویل دهد .

1- دوازده قطعه عکس پرسنلی جدید (4*3)

2- کپی تمام صفحات شناسنامه و کپی کارت ملی

3- کپی مدارک تحصیلی (به استثنا متقاضیانی که بیشتر از 50 سال سن داشته باشند)

4- کپی مدرک فنی حرفه ای معتبر

5- فیش واریز حق عضویت تقریبا معادل 3 میلیون ریال

6- فیش واریز مبلغ 30 هزار ریال به حساب خزانه کشور 2173308

7- رضایت محضری همسر (برای بانوان متاهل) و رضایت محضری پدر (برای بانوان مجرد) و یا در صورت مطلقه بودن ، کپی تمام صفحات طلاق نامه و یا کپی گواهی فوت همسر یا پدر .

8- مدارک ملکی (سند مالکیت به نام فرد متقاضی آرایشگاه یا اجاره نامه رسمی به نام متقاضی (اجاره نامه باید کد رهگیری داشته باشد) یا اجاره نامه عادی (با اخذ تعهد محضری) به نام فرد متقاضی یا مبایعه نامه به نام متقاضی یا حکم قطعی دادگاه مبنی بر الزام به تنظیم سند اجاره یا رسید پرداخت اجاره بهای معتبر یا قرارداد اجاره محل کسب با ادارات و سازمان های دولتی ، نهاد ها، شهرداری، شرکت های تعاونی مسکن و شرکت های خاص صنفی ، شرکت های تحت پوشش سازمان های دولتی و نهاد ها )

 

نکته : آقایانی که قصد راه اندازی آرایشگاه مردانه را دارند باید یکی از مدارک زیر را برای تعیین وضعیت نظام وظیفه خود ارائه کنند :

1- گواهی پایان خدمت

2- گواهی معافیت دائم

3- گواهی اشتغال به تحصیل

4- گواهی معتبر مبنی بر داشتن معافیت پزشکی از حوزه نظام وظیفه

5- دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غیبت در مدت اعتبار آن

beauty-salon-7
آرایشگاه مردانه

مرحله سوم گرفتن مجوز آرایشگاه زنانه:

متقاضی آرایشگاه باید نتیجه ی استعلام های زیر را به اتحادیه تحویل دهد :

1- گواهی مرکز بهداشت شهرستان و ارائه کارت معاینه پزشکی (موارد خوردنی، آشامیدنی، بهداشتی و آرایشی)

2- گواهی عدم سوء پیشینه کیفری

3- گواهی عدم اعتیاد به مواد مخدر

4- موافقت اداره نظارت بر اماکن نیروی انتظامی

5- گواهی گذراندن دوره آموزشی (حداقل 10 ساعت) از موسسه آموزشی معتبر (مورد تایید کمیسیون نظارت بر شهرستان مربوطه)

6- ارائه هرگونه مدرک مبنی بر تشکیل پرونده یا ارائه هر یک از اوراق پرداخت مالیاتی

7- گواهینامه مهارت فنی جهت مشاغل مندرج در آئین نامه تبصره ذیل ماده 13 قانون

8- اختصاص کد شناسه ده رقمی (ملت کارت) و الصاق آن به پروانه کسب (جواز کسب)

9- اختصاص برچسب شناسه صنفی مطابق با کد ده رقمی

 

مرحله چهارم گرفتن مجوز آرایشگاه زنانه :

بعد از تشکیل پرونده و ارائه تمامی مدارک و گرفتن تایید اتحادیه ، مجوز کسب به فرد متقاضی برای مدت 5 یا 10 سال ارائه خواهد کرد .

 

مقاله ی : (مو ، علت ریزش مو، تقویت مو، موخوره، شوره سر ) در سایت اوکی مد را از دست ندهید.

 

آرایشگاه زنانه خوب چه آرایشگاهی است؟

این سوالی است که برای اکثریت خانم ها مطرح است.این که چگونه در نگاه اول متوجه شویم که یک آرایشگاه زنانه یا یک کلینیک زیبایی،مناسب هست یا خیر؟ معمولاً، اولین سوالی که از این خانم ها پرسیده می شود، این است که: شما خوب بودن یک آرایشگاه زنانه را در چه چیزی می بینید؟

مسئله ی نزدیک بودن آرایشگاه زنانه به محل زندگی تان، نکته ای است که اکثر خانم ها به راحتی از آن نمی گذرند و اکثراً به دلیل مشغله زیادِ زندگی مشترک، کمترین وقت را برای رسیدگی به امور زیبایی خود دارند و در مواردی برای این که کارشان سریعتر تمام شود، سعی می کنند به نزدیک ترین آرایشگاه زنانه خانه خود بروند. البته، این یک مزیتی است که نمی شود به راحتی از آن گذشت، زیرا اگر در ساعتهای تقریباً خلوت هم بخواهیم، به یکی از آرایشگاه زنانه ، که آن طرف شهر واقع است و معمولاً از شانس بد ما هم دقیقا بیشترین فاصله را از محل زندگی دارد، برویم، حداقل باید برای رفت و برگشت سه ساعت زمان بگذاریم که طبیعتا خیلی هم آزار دهنده است.

feminine-Hairdresser-6
آرایشگاه خوب

ویژگی های آرایشگاه زنانه خوب چیست؟

مهم ترین فاکتور برای یک آرایشگر ، تجربه است ، زیرا تمام کارهای مهارتی با تجربه آموزش داده می شود، همیشه به آرایشگر های تازه کار توصیه می شود که با تمرین این مهارت، می توانند مشتری های زیادی پیدا کنند؛ حتی، اگر یک یا دو مهارت آرایشی را هم خوب یاد بگیرند و تمرین کنند، همان ها می تواند آینده شغلی بسیار مناسبی را برای آنها به ارمغان بیاورد. دوستان عزیز، ما به عنوان یک خانم نسبت به بیماریهای عفونی و پوستی بسیار حساس تر از آقایان هستیم.

این نشان می دهد که باید بیشتر به سلامتی خود اهمیت بدهیم، سعی کنید این نکته را حتماً بیشتر جدی بگیرید. حتماً همه شما تا به حال با این مسائل مواجه شده اید. بعضی از خانم ها هنگامی که از آرایشگاه به منزل باز می گردند، دچار زگیل، تبخال یا بیماری های قارچی و پوستی می شوند، که به دلیل تماس با وسایل آرایشی آلوده و استریل نشده یا حوله های آلوده به وجود می آید. هرگز به آرایشگاه هایی که یک حوله را برای چند مشتری استفاده می کنند، اعتماد نکنید. باید حتماً اصول بهداشتی پایه در این آرایشگاه ها رعایت شود.

feminine-Hairdresser-5
آرایشگاه زنانه خوب

چرا هزینه آرایش عروس زیاد است؟

همان‌طور که گفتیم، در این روزها آرایشگرها و سالن‌های زیادی وجود دارند؛ یعنی شما با هر بودجه و توان مالی می‌توانید به گزینه‌ای دلخواه برای آماده‌شدن در شب عروسی برسید. حتی با وجود آموزش‌های مختلفی که در سطح کلاس‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف وجود دارد، خودتان یا یکی از نزدیکان‌تان هم می‌توانید برای درست‌کردن مو و صورتتان دست به کار شوید.

اما اگر درباره انتخاب آرایشگاه حساس هستید و می‌خواهید کارتان را به یک فرد حرفه‌ای بسپارید، باید بدانید که هزینه آرایش مو و صورت عروس معمولا بیشتر از موارد دیگر است. چرا؟‌ به این دلیل که آرایشگر باید زمان زیادی را به آماده‌کردن یک عروس اختصاص بدهد. رسیدگی به خواسته‌های عروس و دقت در انجام کار برای او باعث می‌شود که هزینه کار هم کمی بالاتر از موارد عادی باشد.

feminine-Hairdresser-2
آرایشگاه عروس

هرکس دوست دارد که در شب عروسی در زیباترین حالت خود باشد. آرایشگرها هم برای اینکه عروس خانم را شاد و راضی نگه دارند باید زمان زیادی برایش بگذارند و به خواسته‌هایش توجه کنند. برای همین است که معمولا قیمت خدمات عروس دوبرابر هزینه آرایش مو و صورت در حالت عادی است. مثلا اگر عروس از بخشی از کار میکاپ‌آرتیست یا همان آرایشگر راضی نباشد، امکان دارد که مدل را کاملا عوض کنند. اختصاص‌دادن وقت و انرژی خاص به عروس، هزینه بیشتری هم به همراه دارد.

 

آرایشگاه عروس کجا برم؟

برای انتخاب آرایشگاه عروس خوب اصلا و ابدا عجول نباشید. همان‌طور که قبلا هم گفته شد، این فرایند را باید زودتر از هفته‌های نزدیک به عروسی انتخاب کنید تا هم به گزینه‌ای مناسب برسید و هم سالن‌ها به شما وقت بدهند. به آرایشگاه‌های مختلف سر بزنید. سالن‌ها دارای تصاویر و ویدئوهایی از نمونه‌کارهای قبلی خود هستند. بعضی از سالن‌ها هم شوها و رویدادهایی با عنوان «بازدید عروس»‌  برگزار می‌کنند و در آن از همه دعوت می‌کنند که به بازدید و تماشای مدل‌های عروسی بیایند که در سالن آماده شده‌اند. شرکت در این رویدادها و دیدن مدل کارها از نزدیک، می‌تواند دید بهتری برای انتخاب آرایشگاه عروس خوب به شما بدهد.

اما از کجا می‌توان متوجه این رویدادها شد یا چطور می‌توان به اطلاعات مناسبی در این زمینه دست پیدا کرد؟ اگر شما هم از خود می‌پرسید که آرایشگاه عروس کجا برم و در میان نزدیکان و آشناهایتان، توصیه‌ای دندان‌گیر پیدا نکرده‌اید، باید به رفیق شفیق این روزهایمان یعنی شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنید. با سرزدن به شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام با انبوهی از سالن‌های زیبایی مواجه خواهید شد که در انتخاب به کمک‌تان می‌آیند.

feminine-Hairdresser-3
بهترین آرایشگاه

انتخاب آرایشگاه زنانه خوب با کمک شبکه‌های اجتماعی :

با پیگیری صفحات سالن‌های زیبایی می‌توانید با بهترین خدمات و آرایشگرها آشنا شوید، به‌راحتی نشانی و تلفن را پیدا کنید و به آنها مراجعه کنید. گشت‌وگذار در شبکه‌های اجتماعی به شما فرصت این را هم می‌دهد که با اخلاق و جو آرایشگاه آشنا شوید. مرور نظرات کاربران دیگر نشان می دهد که قرار است با چه مجموعه‌ای از نیروهای کاری در آرایشگاه روبه‌رو شوید. باوجود انواع شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، به‌راحتی می‌توانید به سالن‌ها پیام بدهید و از قیمت، روند کار و زمان وقت‌دهی‌شان هم باخبر شوید.

فرقی نمی‌کند که در غرب یا شرق تهران یا هر شهر دیگری ساکن هستید، در هر حال در اینستاگرام یا شبکه‌های اجتماعی دیگر، صفحه‌ای اختصاصی برای سالن‌های مختلف وجود دارد. با مراجعه به این صفحات می‌توانید از نمونه‌کارهای هر سالن باخبر شوید و اطلاعات خوبی درباره‌شان به دست بیاورید.

feminine-Hairdresser-4
آرایشگاه زنانه خوب

اگر هم به‌تازگی در جشنی شرکت کرده‌اید و از مدل مو و آرایش عروس خوش‌تان آمده است، از او اطلاعات سالن زیبایی‌اش را بگیرید و شما هم به آنجا سری بزنید. در هر حال یادتان باشد که فرایند انتخاب آرایشگاه را زود پیگیری کنید و آن را به زمانی نزدیک جشن حواله ندهید.

 

دانلود نسخه pdf مقاله ی : ویژگی آرایشگاه زنانه خوب و شرایط تاسیس آرایشگاه

نوشته شده در تاریخ : 1398/11/05

امتیازدهی به مقاله ی : ویژگی آرایشگاه زنانه خوب و شرایط تاسیس آرایشگاه
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)