چکیده مطلب :

چرا باید از ماسک صورت استفاده کنیم ؟ نحوه استفاده از ماسک صورت چگونه است ؟ انواع ماسک صورت برای پوست معمولی . انواع ماسک صورت برای پوست چرب . انواع ماسک صورت برای پوست خشک . سایت اوکی مد در این مطلب به این پرسش ها پاسخ داده است.

 

چرا باید از ماسک صورت استفاده کنیم :

ماسک صورت به اندازه ی یک لوسیون تقویتی ، پوست را تازه و زیبا می کنند .اثر ماسک صورت ، کوتاه ولی سریع و قوی است . ماسک صورت برای هر نوع پوستی قابل مصرف هستند و آثارشان بر روی پوست در زمان کوتاهی قابل مشاهده است و برای انواع پوست ،ماسک صورت مخصوصی وجود دارد.ماسک صورت به صورت های مختلفی از جمله خمیری ، ژله ای ،کرمی ، جامد ، پودری و ماسک طبیعی با میوه تهیه می شوند .

 

نحوه استفاده از ماسک صورت :

برای استفاده از ماسک صورت ، ابتدا صورت را به وسیله ی یک پاک کننده خوب پاک کنید. سپس مقداری مرطوب کننده به صورت بمالید و ماساژ دهید و صورت را با آب ولرم بشویید. پس از آن ، تمام موها را به پشت سر برده و ببندید و ماسک را به تمام پوست صورت (به جز اطراف چشم) و در صورت تمایل به گردن بمالید . بر روی چشم ها پنبه ای که به شیر یا گلاب آغشته کرده اید بگذارید و تا 20 دقیقه استراحت کنید .

 

انواع ماسک صورت برای پوست های معمولی :

ماسک صورت خیار :
خیار را بشویید، به حلقه های نازک برش داده و روی تمام پوست صورتتان از این حلقه ها بگذارید . پس از 20 تا 30 دقیقه استراحت ، با آب نیمگرم بشویید .اگر خیار را رنده کنید ، تاثیر بیشتری دارد . از این ماسک برای کم کردن لکه های پوست نیز استفاده می شود .

face-mask-3
ماسک صورت خیار

 

ماسک صورت هویج :
مقدار کمی آب هویج را با عسل یا سفیده ی تخم مرغ مخلوط کرده و به مدت 20 دقیقه روی پوست بگذارید ، سپس با آب نیمگرم بشویید . هویج به علت داشتن ویتامین A برای پوست مفید است .

face-mask-2
ماسک صورت هویج

 

 

ماسک صورت زردآلو :
یک عدد زرد آلوی رسیده را پوست کنده و له کنید و با مقداری پودر جوانه ی گندم و یک قاشق چای خوری عسل مخلوط نمایید تا به شکل خمیر درآید. سپس روی پوست صورت بمالید و بعد از 20 تا 30 دقیقه بشویید .

face-mask-8
ماسک صورت زردآلو

 

ماسک صورت گیلاس :
چند عدد گیلاس را له کرده و روی پوست صورت بمالید و بعد از 20 دقیقه صورت را بشویید و با مقداری گلاب مرطوب کنید

ماسک صورت عسل و پرتقال :
یک قاشق غذاخوری عسل را با دو قاشق غذاخوری آب پرتقال مخلوط کرده ، روی حرارت ملایم گذاشته و هم بزنید و سریع از روی حرارت بردارید . بعد از سرد شدن روی صورت مالیده و پس از 20 دقیقه با آب ولرم بشویید.

face-mask-15
ماسک صورت پرتقال و عسل

 

ماسک صورت سیب زمینی :
مقداری سیب زمینی خام رنده شده را با کمی شیر و گلاب مخلوط کنید و روی پوست بگذارید.

face-mask-12
ماسک صورت سیب زمینی

 

ماسک صورت جعفری :
مقداری آب جعفری را با سفیده ی تخم مرغ و کمی ماست یا عسل مخلوط کنید و به مدت 20 دقیقه روی پوست صورت بگذارید .

face-mask-7
ماسک صورت جعفری

 

ماسک صورت آرد :
یک قاشق غذاخوری آرد گندم را با یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری شیر مخلوط کنید تا به صورت خمیر رقیق درآید . سپس ماسک را روی صورت مالیده ، بعد از 20 دقیقه بشویید ، و از یک کرم مرطوب کننده استفاده کنید .

face-mask-26
ماسک صورت آرد

 

 

ماسک صورت توت فرنگی :
2 تا 3 عدد توت فرنگی را له کرده و با یک قاشق غذاخوری روغن بادام شیرین مخلوط کنید تا به صورت خمیر درآید . سپس آن را روی پوست گذاشته ، بعد از 20 دقیقه با آب نیمگرم بشویید و پس از خشک کردن از یک مربوط کننده استفاده کنید.

face-mask-1
ماسک صورت توت فرنگی

 

ماسک صورت زرده ی تخم مرغ :
یک زرده ی تخم مرغ را با یک قاشق مرباخوری آب لیمو ترش و آب خیار مخلوط کرده و روی صورت بمالید . اگر فصل پرتقال است ، میتوانید به موارد ذکر شده آب پرتقال نیز اضافه کنید .

face-mask-9
ماسک صورت تخم مرغ

ماسک صورت سفیده ی تخم مرغ و آردجو :
یک عدد سفیده ی تخم مرغ را با 5/1 قاشق غذاخوری آردجو و یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده ، روی صورت بمالید و 3 تا 4 دقیقه مالش دهید و بعد از 20 دقیقه صورت را بشویید.

 

ماسک صورت سفیده ی تخم مرغ و شیر خشک :
یک عدد سفیده ی تخم مرغ را با 5/1 قاشق غذاخوری شیرخشک و یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کرده ، به صورت و گردن بمالید و بعد از خشک شدن صورت را بشویید .

 

مقاله : انواع پوست – چگونگی تشخیص نوع پوست و مراقب از آن را از دست ندهید.

انواع ماسک صورت برای پوست های چرب :

ماسک صورت آب پرتقال :
دو قاشق آب پرتقال را با یک قاشق آب لیموترش مخلوط کرده ، به صورت بمالید و بعد از 15 دقیقه بشویید .

ماسک صورت گوجه فرنگی :
یک عدد گوجه فرنگی را رنده کرده و آب آن را بگیرید . سپس آب گوجه فرنگی را با نصف آب لیموترش مخلوط کرده و روی پوست بمالید و بعد از 10 دقیقه بشویید .

face-mask-10
ماسک صورت گوجه فرنگی

 

ماسک صورت توت فرنگی :
پنج عدد توت فرنگی رسیده را له کرده و با یک سفیده ی تخم مرغ مخلوط کنید و هم بزنید تا کف کند . پس از آن ، چند قطره گلاب به آن اضافه کنید و به مدت نیم ساعت روی پوست صورت بگذارید و سپس با آب ولرم بشویید .

ماسک صورت سفیده ی تخم مرغ :
یک عدد سفیده ی تخم مرغ را هم بزنید،تا کمی کف کند ، سپس یک قاشق چای خوری آب لیمو به آن اضافه کنید و روی صورت بمالید . زمانی که سفیده روی صورت خشک شد ، با آب ولرم بشویید .

ماسک صورت سیب :
دو عدد سیب را چند قسمت کرده و با یک قاشق غذاخوری آب لیمو در مخلوط کن بریزید . سپس این مخلوط را روی صورت بمالید و بعد از 20 دقیقه صورت را بشویید.

ماسک صورت عسل :
یک قاشق چای خوری عسل را با یک قاشق چای خوری آبلیمو و یک سفیده ی تخم مرغ خوب مخلوط کنید و روی پوست صورت بمالید ، بعد از 15 دقیقه با آب ولرم بشویید.

face-mask-13
ماسک صورت عسل

 

ماسک صورت شیر :
مقداری شیر را به صورت بمالید و بعد از خشک شدن صورت را بشویید ، شیر یک پاک کننده ی مفید است و علاوه بر پاک کردن چربی اضافی پوست ، از به وجود آمدن جوش های سر سیاه جلوگیری می کند .
کسانی که پوست چرب دارند ، برای گرفتن چربی اضافی پوست می توانند از محلول آبلیمو با مخلوط سرکه ی سیب با آب بر روی صورت استفاده کنند .

 

انواع ماسک صورت برای پوست های خشک :

ماسک صورت موز :
نصف موز رسیده را له کرده ، مقداری عسل به آن اضافه کنید . سپس ماسک را به صورت بمالید و بعد از 20 دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید و از کرم مرطوب کننده استفاده نمایید .

face-mask-16
ماسک صورت موز

 

ماسک صورت هویج :
مقداری هویج را رنده کرده ، روی صورت بگذارید و بعد از نیم ساعت بشویید.

 

ماسک صورت هلو :
نصف هلوی رسیده را له کرده و بر روی پوست صورت بمالید . این ماسک علاوه بر تقویت کردن پوست ،دارای خاصیت آب رسانی نیز می باشد.

 

ماسک صورت نارگیل :
مقداری پودر نارگیل را آسیاب کرده و با کمی شیر مخلوط کنید تا به صورت خمیر در آید . سپس آن را روی پوست بمالید و بعد از خشک شدن بشویید.

face-mask-20
ماسک صورت نارگیل

 

ماسک صورت خرمالو :
نصف یک خرمالوی رسیده ی کوچک را له کرده و با یک قاشق روغن زیتون مخلوط کنید . سپس روی صورت بمالید و بعد از نیم ساعت بشویید .

face-mask-5
ماسک صورت خرمالو

 

ماسک صورت سیب :
مقداری سیب رنده شده را با کمی روغن زیتون مخلوط کرده ، روی پوست بمالید و بعد از نیم ساعت بشویید.

face-mask-22
ماسک صورت سیب

ماسک صورت سیب زمینی :
مقداری سیب زمینی پخته و رنده شده را با کمی شیر مخلوط کرده ، به صورت بمالید و بعد از نیم ساعت بشویید .

ماسک صورت نشاسته :
نصف قاشق غذاخوری پودر نشاسته را با یک قاشق غذاخوری پودر گل ختمی مخلوط کرده و مقداری شیر به آن اضافه کنید تا به صورت خمیر درآید . سپس ماسک را روی صورت بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب ولرم بشویید .

face-mask-27
ماسک صورت نشاسته

 

ماسک صورت خیار و خامه :
آب خیار را با مقداری خامه مخلوط کرده ، روی صورت بمالید و بعد از نیم ساعت با آب ولرم بشویید.

face-mask-23
ماسک صورت خیار و خامه

 

ماسک صورت زرده ی تخم مرغ :
یک عدد زرده ی تخم مرغ را با چند قطره سرکه ی سیب و مقداری روغن زیتون خوب مخلوط کنید و روی صورت بمالید .

ماسک صورت زرده ی تخم مرغ و هلو :
یک عدد زرده ی تخم مرغ را با نصف هلوی رنده شده و دو قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید . ماسک را روی صورت بمالید و ماساژ دهید و بعد از 20 دقیقه با آب ولرم بشویید.

 

ماسک صورت زرده ی تخم مرغ و هویج :
یک عدد زرده ی تخم مرغ را با مقداری آب هویج مخلوط کرده و هم بزنید .سپس ماسک را روی صورت بمالید و بعد از 20 دقیقه بشویید.

ماسک صورت زرده ی تخم مرغ و گلابی :
یک عدد زرده ی تخم مرغ را هم بزنید تا کاملاً سفید شود . سپس نصف فنجان شیر و نصف فنجان گلابی له شده به آن اضافه کرده ، به مدت 15 تا 20 دقیقه روی صورت بگذارید .

ماسک صورت زرده ی تخم مرغ و عسل :
یک عدد زرده ی تخم مرغ را با 3 قاشق مرباخوری عسل مخلوط کرده ، به صورت بمالید و بعد از 15 یا 20 دقیقه با آب ولرم بشویید.

ماسک صورت برگه ی زرد آلو :
یک فنجان برگه ی زردآلو را در آب گرم خیس کنید . سپس آن را خوب له نمایید یا در مخلوط کن بریزید و یک قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید و روی صورت بمالید . وقتی روی صورت خشک شد ، با آب خنک بشویید . (به جای برگه ی زردآلو از برگه ی هلو هم میتوان استفاده کرد).

 

دانلود نسخه pdf مقاله :ماسک صورت طبیعی برای انواع پوست face mask

نوشته شده در تاریخ : 1398/10/05

امتیازدهی به مقاله ماسک صورت طبیعی برای انواع پوست
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)