عضو شوید !

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات و اخبار سایت اوکی مد با خبر شوید.

اخبار داغ

درباره اوکی مد okmode

okmode

سایت اوکی مد ، تنها مجله اینترنتی مد و فشن و استایل و ترند می‌باشد .

سایت اوکی مد علاوه بر مد و فشن و استایل و ترند راجع به زیبایی و روانشناسی و ازدواج و همسریابی و سلامتی نیز مقاله ارائه می‌دهد و شما را در زیباتر شدن و زیباتر زندگی کردن یاری می کند.

 

صنعت مد و لباس به عنوان یکی از مصادیق مهم و کلیدی در حوزه صنایع فرهنگی (صنایع خلاق) ،در توسعه اقتصادی ،اجتماعی و فرهنگی کشورها و حتی استراتژی توسعه برخی کشورها ، نقش و تأثیر بسیاری داشته و دارد .

 

طبق آمار اعلام شده ، گردش مالی صنعت پوشاک و مد در کشور ما بیش از 10 میلیارد دلار در سال است که بیان‌گر اهمیت اقتصادی این صنعت در کنار اهمیت فرهنگی آن است .

 

یکی از ابزارهای مهم در شناسایی مد ،ایجاد مد ، جریان سازی مد و توسعه مد ،بهره‌گیری از عوامل مد ساز می‌باشد که شامل چندین مورد می‌شود .یکی از بهترین ،پایدارترین ،قانونی ترین و در عین حال جهانی ترین آن ها ، صنعت رسانه ، به خصوص رسانه آنلاین است.

 

سایت اوکی مد نیز در همین راستا برای حرکت در جهت اهداف ملی و جهانی صنعت مد ، شروع به کار نموده است و با مخاطب قرار دادن کلیه طراحان ، تولید کنندگان ،توزیع کنندگان ،دانشگاهیان ، مسئولین و فعالان حوزه مد برآن است تا به کمک خرد جمعی ، در این حوزه مفید و مؤثر واقع شود .

 

صنعت مد گر چه هنوز جزو صنایع جوان به شمار می‌آید ، اما مد – که عبارت است از الگویی فرهنگی که توسط بخشی از جامعه، پذیرفته می‌شود و دارای یک دوره زمانی نسبتاً کوتاه است و پس از مدتی فراموش می‌شود، در طول تاریخ بشر مورد توجه بوده و منحصر به دوره معاصر نیست.

 

توجه به پوشاک و سبک پوشش یکی از ضروریات بشر بوده و با حضور مادی و فکری خود به عنوان نوعی ابزار ارتباطی قوی عمل می کند. نظام پوشاک و صنعت مد، با توسعه جوامع، شکل گیری عقاید، فعالیت های اجتماعی و فرهنگی دستخوش تغییراتی شد و دارای نقش فرهنگی و معانی نمادین گردید.

 

در تبیین معانی آن، می‌توان ارزش های خاص فرهنگی هر ملتی را در بافت های گوناگون اجتماعی مشاهده کرد. بدین ترتیب امکان تکثیر معنا در نظام پوشاک با وجود خوانش های متفاوت مخاطبان در جریان گفتمان های متعدد فراهم می گردد.

 

در معناسازی سبک پوشش به مفهوم عام عوامل مؤثری دخیل می‌باشد که تحت تأثیر پدیده های جهانی سازی، فرهنگ، مذهب، نهادهای اجتماعی، رسانه، اقتصاد و سیاست است. مفهوم لباس به مثابه متنی است که دارای یک فرم بیانی واحد نیست و معنای آن تحت عوامل گوناگون متغیر می‌شود که این نظر، همسو با مفهوم تکثر معنا در رویکرد پساساختگرایان، به ویژه رولان بارت است. تحقیقات نشان می‌دهد که شکل های متعدد البسه توسط صنعت مد، معانی متعددی را رقم می زند. همچنین ایدئولوژی شخصی و گفتمان دینی جامعه نیز سبب معناسازی در لباس می گردد.البته نهادهای فرهنگی – آموزشی و نیز قدرت اقتصادی و سیاسی نیز از جمله عوامل مؤثر در معناسازی البسه می‌باشد.

 

امروزه مد یک صنعت جهانی است و در بسیاری از کشورهای بزرگ و پیشرفته جای پای خود را محکم کرده است. بعضی از کشورها به مراکز تولید انبوه تبدیل شده اند، به ویژه اندونزی، مالزی، فیلیپین، چین، بنگلادش، کره جنوبی، اسپانیا، آلمان، برزیل و هند.

 

پنج کشور فرانسه، ایتالیا، انگلستان، ایالات متحده و ژاپن در کل دنیا به شهرت و اعتبار بین المللی در حوزه مد رسیده اند. به تازگی ظهور طراحان بزرگی از ترکیه و اسپانیا نیز باعث مطرح شدن این دو کشور شده است.

 

همچنین پاکستان، هند و رومانی نیز به دلیل داشتن طراحان با استعداد خود تا حدودی شناخته شده هستند. کشور ما نیز به تازگی در مسیر صنعتی کردن محصولات مد قرار گرفته و سعی کرده با به دست دادن الگوها و طرح های متفاوت، در صنایع مد اسلامی حرفی برای گفتن داشته باشد. بر ماست برای رشد این صنعت بکوشیم و «سایت اوکی مد» گامی است در این راستا.

 

امتیازدهی به صفحه درباره ما
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)